Kiedy pojawia się w domu mały człowiek, rodzice chcą mu zapewnić maksymalny komfort i opiekę. Każdego dnia dbają o to, aby maluszek był najedzony i miał suchą pieluszkę. W sytuacji choroby kontaktują się z lekarzem i szukają rozwiązań. Podczas stawiania pierwszych kroków asekurują oraz uważają na to, aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy. Istnieje jeszcze jedno zagadnienie, które należy brać pod uwagę. Jest to bezpieczeństwo w samochodzie podczas podróży. Od pierwszych chwil niemowlę razem z rodzicami porusza się autem. Bardzo ważne jest, aby podczas tych momentów było w pełni chronione. Taką możliwość dają foteliki samochodowe w pełni przystosowane do samochodów poruszających się po ulicach. 

Pierwszy sprzęt dla małego dziecka

Prawo polskie mówi wyraźnie o konieczności zabezpieczenia wszystkich dzieci od urodzenia do osiągnięcia 150 cm wzrostu. Pierwsze foteliki samochodowe są przeznaczone dla noworodków w przedziale wagowym 0-13 kg i zazwyczaj są to popularne nosidełka dołączone do zestawu z wózkiem. Niestety osiągają słabe wyniki w testach bezpieczeństwa, dlatego koniecznie jest zakupienie oddzielnego fotelika (https://bawidlo.pl/produkty/akcesoria-dla-dzieci/dziecko/foteliki-samochodowe,2,134) charakteryzującego się odpowiednimi atestami. Pierwsze foteliki montuje się tyłem do kierunku jazdy na tylnej kanapie za pomocą pasów lub specjalnego systemu ISOFIX. Istnieje kilka widocznych powodów, które wskazują na to, że nadszedł czas na wymianę sprzętu:

  • w sytuacji, gdy czubek głowy dziecka wystaje poza fotelik,
  • kiedy maluszek przekroczy 13kg,
  • gdy pasy bezpieczeństwa są za krótkie, by je zapiąć.

Należy również pamiętać o młody kręgosłupie noworodka. Pediatrzy zalecają, aby pierwsze wycieczki nie trwały dłużej niż dwie godziny, a pozycja dziecka w tym czasie była jak najbardziej naturalna.

Polecamy: https://www.daktela.com/pl/oplaty-za-polaczenia-przychodzace/

Gdzie robić zakupy?

Przy planowaniu kupna tak ważnego wyposażenia, jak fotelik samochodowy konieczne jest pamiętanie o bezpieczeństwie podczas ewentualnego wypadku. Nie oszczędzajmy na tak ważnym aspekcie życia naszego dziecka. Opłaci się sprawdzić proponowane modele w internecie oraz udać się do sklepu stacjonarnego w celu przetestowania sprzętu na żywo. Sklepy z zabawkami często posiadają szeroką gamę modeli, które spełniają szereg wymagań. Do sklepu warto udać się autem, w którym będzie montowany fotelik. Umożliwi to idealne dopasowanie.

Przy współpracy: https://bawidlo.pl/