Motoryzacja jest zbiorem zagadnień, który swym zakresem obejmuje praktycznie wszystko, co jest związane z samochodami. Jest to bardzo obszerna dziedzina, która powiększa się wraz z wypuszczeniem na rynek każdego nowego auta.

Motoryzacja to nie tylko dziedzina nauki

Jednak motoryzacja nie jest tylko kolejną dziedziną nauki. Stanowi przede wszystkim odrębną dziedzinę życia, która dotyczy niemal każdego z nas. Przecież wszyscy korzystamy na co dzień z autobusów, autokarów, taksówek, osobówek, motocykli czy skuterów. Nawet, jeśli nie jesteśmy fanami samochodów bądź jednośladów.

Motoryzacja dała początek drogom

Motoryzacja zmieniła również otaczający nas świat. Gdyby nie ona, nie powstałyby drogi, a wraz z nimi ogromne miasta. Nie moglibyśmy przemieszczać się na duże odległości, przez co wielu z nas mogłoby tylko pomarzyć o wyjeździe w góry czy nad morze. Jak byśmy się poruszali po mieście bez osobówek, autobusów, czy taksówek? Co z karetkami czy wozami strażackimi?

Źródło pracy

Należy również pamiętać o tym, że branża motoryzacyjna daje pracę milionom ludzi na całym świecie. Chodzi nie tylko o zawodowych kierowców, lecz również o mechaników, pracowników fabryk, pracowników stacji benzynowych, poborców opłat na autostradach, budowniczych dróg i wielu innych. Ten przykład chyba najlepiej pokazuje, jak wielką rolę w funkcjonowaniu społeczeństwa odgrywa motoryzacja.

Podsumowanie

Powyższy krótki artykuł pokazuje, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa opisywana dziedzina nauki i życia. Mimo iż na co dzień jej nie doceniamy, to właśnie dzięki niej ludzkość zawdzięcza kształt obecnego świata. Zapewnia nam komfortowe życie, dlatego właśnie nie wolno nam jej lekceważyć.