Motoryzacja jest dziś nieodłączną dziedziną życia ludzkości. Gdyby nie ona, świat nigdy nie osiągnąłby takiego rozwoju, jaki prezentuje dzisiaj. Jak jednak wyglądałby świat bez motoryzacji? Okazuje się, że nasza codzienność zostałaby wywrócona do góry nogami.

Samochód ułatwia życie codzienne

Najprostszym przykładem są dojazdy samochodem do pracy. Kto z nas ma możliwość dostania się do niej rowerem lub pociągiem? Nagle się okazuje, że samochody umożliwiają nam wykonywanie naszego codziennego zajęcia, które przynosi nam utrzymanie.

Postarajmy się wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pojazdów ratowniczych. Jak wezwać karetkę czy straż pożarną? Większość z Was pewnie teraz wzdrygnęła się z niepokojem. Jak bez samochodów ratowalibyśmy ludzkie życie? Bez nich, to zadanie urosłoby do rangi niemożliwego do spełnienia.

car

Motoryzacja sposobem na utrzymanie się

Pomyślmy, ile osób zawdzięcza motoryzacji swoje utrzymanie. Nie chodzi tu tylko o zawodowych kierowców ciężarówek, autobusów czy taksówkarzy. Mowa tu również o mechanikach samochodowych, przedstawicielach handlowych, pracownikach fabryk samochodów, ratownikach medycznych, kurierach i wielu innych. Na podstawie wymienionych profesji doskonale widać, że motoryzacja wyznacza rytm życia dzisiejszego społeczeństwa.

Podsumowanie

Te kilka przykładów w prosty sposób pokazuje, jak bardzo nasza cywilizacja jest uzależniona od samochodów. Gdyby nie one, nasz świat nadal stałby w miejscu, przypominając czasy sprzed rewolucji przemysłowej. Dlatego właśnie należy się uznanie dla motoryzacji, mimo iż niejednokrotnie traktujemy ją jako coś oczywistego, gdyż stała się integralną częścią naszego życia. I to właśnie świadczy o jej mocy.