W Toruniu znajduję się kilkanaście warsztatów specjalizujących się w serwisie samochodów, najwyżej oceniane to „OK SERWIS TORUŃ” , „MerFOR” oraz „Auto Serwis Novtech.pl”

Większość zakładów oferuję serwis, uzupełnianie oraz przegląd klimatyzacji, wykorzystując do tego urządzenia najnowszej technologii oraz bezpieczne czynniki R-744 które zastąpiły gaz R-134a który nie spełniał norm Unii Europejskiej.

Ceny i sposoby obsługi klimatyzacji

W obecnych czasach klimatyzacja samochodowa Toruń to standardowe wyposażenie większości samochodów, jest to spowodowane oczekiwaniami klientów, którzy przyzwyczaili się do komfortowej jazdy w optymalnej temperaturze. Gdy instalacja ulegnie rozszczelnieniu lub uszkodzeniu mechanicznemu należy udać się do warsztatu mechaniki pojazdowej aby zdiagnozować i usunąć usterkę. Jeśli uszkodzeniu uległ jeden z aluminiowych elementów instalacji, są one bardzo podatne na uszkodzenia, możemy spodziewać się nie małych kosztów naprawy.

Sprawdzanie szczelności układu to proces pozwalający mechanikowi namierzenie źródła problemu, może być to mała dziurka w aluminiowej rurce lub nieszczelność na łączeniach. W pierwszym przypadku możemy pokusić się o spawanie aluminium aby zminimalizować koszty lub zainstalować nową część, w drugim przypadku powinna pomóc wymiana gumowego o-ringa. Istnieje też możliwość uszkodzonej chłodnicy klimatyzacji, pomóc wtedy może tylko wymiana na nową.

Na początku najlepiej poddać układ odgrzybianu mającemu na celu dezinfekcję, co za tym idzie wyeliminowanie brzydkych zapachów wydostających się z nawiewów, około 60-80 złotych.

Nabijanie układu czynnikiem chłodzącym może kosztować w zależności od pojemności instalacji od 120- 170 złotych. Ładowanie układu powinno się wiązać z wymianą filtra kabinowego 25-35 złotych, jeśli filtr jest w dostępnym miejscu, w zależności od lokalizacji ceny mogą rosnąć. Wszystkie podane wyżej ceny są cenami netto.

Po wszystkich zabiegach powinniśmy się cieszyć przyjemnym powiewem chłodu z naszych nawiewów.